Sayın Velimiz,

K12NET Öğrenci Bilgi Sistemi Bilge Okullarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin eğitim-öğretimleri ile ilgili çok kapsamlı bilgi içeren bir veritabanıdır. K12NET sadece veliye değil öğrenciye de açık olan bir sistemdir. Bu sayede öğrenciler de kendi durumlarını yakından inceleyebilme ve çalışma disiplinini oluşturabilme olanağını elde eder. 

K12NET Veli Bilgi Sistemi üzerinden öğrencilerin eğitim durumunu detaylı bir şekilde inceleyebilmeye imkanı sunan birçok menüye sahiptir. Öğrencilerin eksik olduğu konu ve dersleri kolaylıkla görmelerini sağlayan K12NET ayrıca öğretmenlerin öğrencilerin eksik konularını tamamlama ya da pekiştirme yolunda onları etüt ya da bireysel çalışmalara yönlendirebildikleri, öğrenci ve velinin de kendi istekleri ile bu çalışmalar için randevu alabildikleri özellikleri vardır. 

K12NET ile veli, öğrenci hakkındaki en son bilgilere istediği zaman istediği yerden ulaşabilir. Bunun için tek yapılması gereken internet bağlantısı olan bir bilgisayardanhttp://ozelbilge.k12net.com sitesine bağlanarak, veliye özel kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme bağlanmaktır. 

Sistemi kullanarak öğrencinin: 
Deneme sınavı sonuçları, 
Ders programı, 
Öğretmenleri, 
Devamsızlıkları, 
Kişisel gelişimi, 
Rehberlik işlemleri, 
Etüt işlemleri, 

bilgilerine anında ulaşılabilir. Bununla beraber veliler, okul yöneticileri, rehberlik birimi ve öğretmenler ile bu sistem üzerinden yazışarak haberleşebilir. 

K12Net  ile ilgili tüm konularda Bilişim teknolojileri Öğretmenimiz İ. Halil BOZKURT’tan destek alabilirsiniz.