12.SINIF VELİLERİMİZE YKS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

             Üniversiteye girişte uygulanan sınav sistemindeki YÖK tarafından  yapılan son değişikliklerden sonra velilerimizin en doğru bilgiye ulaşabilmeleri için Rehberlik servisimiz ve Merkezi Sınavlar Koordinatörlüğümüz  tarafından 15 Kasım 2017 tarihinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

            Okul müdürümüz Gürbüz OKTA velilerimize hoş geldiniz dedikten sonra  bu zorlu sınav sürecinde öğrencilerimizin sınavlara hazırlanması  için ne gibi çalışmalar yaptığımızdan bahsederek velilerimizin içini rahatlattı.

          Bu yıl ilk defa uygulanacak YKS sistemindeki, derslerin ağırlıkları, sınav süreleri,  sınav tarihleri  ve  tercih dönemi  ile ilgili sunum Rehber Öğretmenimiz Aysel Sarıkaya tarafından yapıldıktan  sonra, Sınav koordinatörümüz Bahattin Akar öğrencilerimize düzenli olarak yapılan sınavların analizleri ve Ölçme Değerlendirme çalışmaları ile  ilgili sunum yaptı.

          Akademik danışmanımız  ve YTÜ öğretim üyesi Yrd . Doç . Dr . Bülent ALCI velilerimize okulda yapılan akademik çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunarak velilerimizin sorularını yanıtladıktan sonra toplantı sonlandırıldı.

          Velilerimize toplantıya katılımları ve katkılarından   dolayı teşekkür ediyoruz.