LİSELİ ÖĞRENCİLER KEPLERİ HAVAYA ATTI

      Onlar okulumuzun en büyükleri. Onlar  okul sıralarından çıkıp, Üniversite amfilerin de yollarına devam edecek gurur duyduğumuz  gençlerimiz . Hepsi farklı karakterlerde, kimi hırçın, kimi duygusal, kimi asi, kimi babacan, kimi anaç. Bazen tartıştık, bazen kızdırıldık, bezende kırdık.  Ama en sonunda her zaman biz olmayı bildik. Çünkü bütün bunları yaşarken yüreğimizde tuttuğumuz sevgi ve saygıyı hiç zaman bırakmadık.

     Özel Bilge Anadolu Lisesi öğrencileri bugün mezun oldu. Hepsi bugün son kez kep atma töreninde en şık halleriyle karşımızdaydı. Bizler de Onları, Kendinden emin, ne istediğini bilen, algısı açık, büyük hedeflere  ahip, hayallerinin peşinden emin adımlarla giden bireyler olarak yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

     Mezuniyet ve Kep atma töreni Özel Bilge Anadolu Lisesi Müdürümüz Sayın Gürbüz OKTA’nın açılış konuşması ile başladı. Marmara Bilge Okulları Genel koordinatörü Sayın Türker GEDİK’in konuşmasının ardından , Sayın Kurucumuz İsmail KURT  ise konuşmasında   ‘’Geleceklerini en iyi şekilde onlar belirleyecekler. Öğretmenlerimize onlara kılavuz oldukları için çok teşekkür ederim’’ ifadelerinde  bulundu .

    Gençlerimiz kırmızı halının üzerinde yürüyerek sahnedeki yerlerini  aldı.  Anadolu Ateşi gurubunun  sahnede birbirinden güzel figürlerle sergiledikleri  gösteri görülmeye değerdi.  Bu güzel gösterinin ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Özel Bilge Anadolu Lisesi Doğukan Mahir FINDIK  Okul ikincimiz Melike Gökçe COŞKUN ve Okul üçüncümüz İpek ADA oldu.  Okul birincimiz Doğukan Mahir FINDIK’a  diploma ve ödülünü Marmara Bilge okulları kurucusu Sayın İsmail Kurt verdi. Ardından kürsüye çıkan Doğukan duygulu veda konuşmasıyla herkesi ağlattı. 

    Yaş kütüğüne plaket çakma  bayrak flama devir teslim töreninin ardından Öğretmenlerin sahneye alınmasıyla birlikte  bütün öğrenciler hep bir ağızdan son sayarak keplerini havaya fırlattı. Kepleri fırlatarak Liseyi bitirmenin sevincini  yaşayan gençlerimiz gönüllerince eğlendi. Yolunuz açık olsun çocuklar, her şey gönlünüzce olsun. Biz sizi çok seviyoruz.