8. SINIF VELİLERİMİZE YÖNELİK LGS HAZIRLIK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2021-2022 öğretim yılında Özel Marmara Bilge Koleji Ortaokulumuzda öğrenim görecek 8. sınıfta öğrenim gören öğrencilerimizin velilerine yönelik bugün saat 10.30’da “LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” yapıldı.

Toplantıda okul müdürü İnayet BOZKURT 2022 LGS hazırlık çalışmaları ve planlamaları içeren bir sunum gerçekleştirdi. BOZKURT sunumunda:
Yeni eğitim ve öğretim yılı için yapılan planlardan, işleyişten, akademik süreçlerden bahsetti. Bizlerin asıl tutkusu, heyecanımızı çocuklarla paylaşma tutkusu olduğunu ve bu tutkunun bizi diri tutmaya yeteceğini ifade etti. Başarıyı artırmanın yolunun, öğretmenin ve öğrenmenin bir ilişki içerisinde olduğunu fark etmekten geçtiğini vurguladı. Öğrenciler kendileri ile bağlantı kuran ve en önemlisi kendilerine inanan öğretmenlere ihtiyaç duyacağının önemi üzerinde durdu. Öğrencilerimizin farklı maceralara yöneltmeye ihtiyaç duymadan okulumuzda her türlü imkânın olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca konuşmasında öğrencilerin sosyal – duygusal durumlarının desteklenmesi, motivasyonlarının yüksek tutulması ve bu süreçte ailelere düşen görevler; okul yöneticisi, öğretmen, öğrenci ve aileler arasında sağlıklı iletişimin önemi; çocukların her türlü kaygısının en aza indirgenmesi için gerekli bilgilendirmeler; ders çalışma stratejileri, bireysel/grup rehberliği çalışmaları , sınava girecek öğrencilerin sınavla ilgili kaygıları ve sınav uygulamasına yönelik çalışmalar gibi dikkat çeken konulardan bahsetti. Yeni dönemin herkes için huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir dönem olması temennisinde bulunarak sunumunu sonlandırdı.