“ATATÜRK’ÜN İZİNDE ANKARA GEZİSİ”

    6 Aralık 2018 Cuma günü  motivasyon amaçlı gerçekleştirilen Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi gezisi gerçekleşti. Üniversitedeki birimler ve bölümler görevli rehberler eşliğinde gezilerek Üniversite hakkında bilgeler alındı.   Bu sayede öğrenciler üniversitelerdeki kampüs hayatı, sosyal yaşantı, eğitici ve yönlendirici aktiviteler hakkında farkındalık geliştirdiler.

    Ankara gezisi kapsamında öğrenciler öncelikle TBMM’nin kurulduğu, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, milli bağımsızlık mücadelesini temsil eden Kurtuluş Savaşı Müzesini (1. TBMM) ziyaret etti.

    Öğrenciler “Anıtkabir’in Yapısındaki Taşlar”, “Aslanlı Yol”, ”Heykeller” ve “Mimari” konuları ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi edindiler. Kurtuluş Savaşının panoramik sunumunu heyecanla izlediler. Öğrenciler Anıtkabir’de bulunan anı defterine Atamızı ziyaret etmekten duyduğu mutluluğu ve Atamıza olan şükranlarını dile getiren bir yazı yazdılar.

     Büyük bir asker, dahi devlet adamı ve eşsiz bir kahraman olan Ata’ya olan sevgiyi, saygıyı, ölümünden dolayı duyulan  üzüntüyü paylaşmak adına düzenlenen Ankara gezisi öğretmenlerin ve öğrencilerin  mutluluğuyla son bulmuştur.