BAŞARIMIZA BAŞARI KATMAK İÇİN ‘’LGS ABANT KAMPI’’NDAYIZ

            Eğitime her zaman yenilikler katılmasını ve her öğrencinin donanımlı bir biçimde yetişmesini savunan Özel Bilge Okulları olarak LGS’ ye hazırlanan öğrencilerimiz için gelenekselleşen Abant Kampımızı 14- 19 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdik. 8. sınıf öğrencilerimizin birinci dönem bitiminde kendilerinde gördükleri eksiklikleri giderebilmeleri ve ikinci dönemde girecekleri sınava motive olmaları amacıyla düzenlediğimiz ‘’Bolu Abant LGS Kampı’’nda dört ana branş dersinde çeşitli çalışmalar yaptık.  Gün içinde verilen aralarda da öğrenciler Abant’ ın eşsiz güzelliğinin ve karın keyfini çıkardılar.

          Sabah saat 07.00’ de doğa yürüyüşüyle başlayan kamp programı, kahvaltı ve öğle yemeği sonrası yapılan iki denemeyle devam etti. Her deneme sonrasında sorular bireysel olarak cevaplanmakla birlikte tespit edilen eksik konuların da tekrarı yapıldı. Kampta ders dışında yapılan çeşitli aktivitelerle de stres atan öğrenciler, oldukça verimli ve keyifli geçen günlerini akşamları öğretmenleri eşliğinde kitap okuyarak sonlandırdılar.

           Gerçekleştirdiğimiz Abant LGS Kampı’nda öğrencilerimiz sistemli bir şekilde ders çalışmanın nasıl olabileceğinin en güzel örneğini yaşayarak öğrenmiş olmakla birlikte öğretmenleri ve arkadaşlarıyla farklı bir ortamda vakit geçirmenin, ders çalışmanın ve farklı deneyimler kazanmanın da mutluluğunu yaşadılar.