BİLGE OKULLARINDA SÜLEYMAN BULUT’TAN ATATÜRK ÖYKÜLERİ

          Okumak insanın ufkunu genişleten, hayata farklı bir açıdan bakmasını sağlayan bir araçtır. İnsan ancak okuyarak ve araştırarak yeni dünyalar keşfedebilir. Okuyarak yetişmiş bir toplum başarılı ve güçlü bir geleceğe sahip olabilir.

           Okumayı yeni nesle sevdiren; akıcı, duru, eğlenceli üslubuyla çocuk edebiyatı alanında tiyatro, masal, öykü, türlerinde pek çok esere imza atmış bir yazar olan Süleyman Bulut, 16 Kasım Perşembe günü Bilge Okullarının konuğu oldu. Öğrencilerimizin yazarımızla tanışma fırsatı bulduğu eşsiz zaman diliminde, öğrenciler okudukları birbirinden güzel kitapların yazarıyla tanışma ve soru sorma şansı yakaladılar. Hem eğlenmek hem öğrenmek çocuk olmanın en güzel tarafı olsa gerek. İşte öğrencilerimiz yazar etkinliğimizin en güzel tarafını Bilge Okullarında yazarımızla buluşarak yaşadılar. İki seans şeklinde gerçekleştirilen etkinliğin ikinci bölümünde ortaokul öğrencilerimiz, yazarından Atatürk’ün bambaşka yönlerini dinleme ve birbirinden farklı fotoğraflarını görme şansı yakaladılar.

          Keyifli söyleşi sonrasında okulumuz Genç Kalemler Kulübü öğrencileri Sabiha Elif Delice ve Sıla Zeynep Kelleci’ nin röportaj ricasını geri çevirmeyen Süleyman Bulut, röportaj esnasında sorulan sorulara içtenlikle yanıt verdi. Çocuk edebiyatı, hayatı ve yazma serüveni hakkında aydınlatıcı bilgiler vererek genç kalemlerimize ışık oldu.

           Öğrencilerimizin yüzlerindeki gülümseme ve gözlerindeki ışıltı ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi olurken geçirdikleri keyifli saatler de onlar için günün en güzel hediyesi oldu.

            Bilge Okulları olarak öğrencilerimize tarifsiz bir gün yaşatan Sayın Süleyman Bulut’a sonsuz teşekkür ederiz.