ÇOCUK EDEBİYATININ GÜÇLÜ KALEMLERİNDEN ‘’YAZAR SEVİM AK’’LA MARMARA BİLGE OKULLARINDA KEYİFLİ BİR SÖYLEŞİ

        İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir toplum başarılı ve güçlü olacaktır. Bu görüşü esas alan Marmara Bilge Okulları, okumaya ve bu kapsamda yapılan etkinliklere çok önem vermektedir. Öğrencilerin kitap okuması, okudukları kitabın yazarıyla tanışması için bir yazar etkinliği gerçekleştirmek amacıyla Çocuk Edebiyatı’nın güçlü kalemlerinden sözcükleri inci gibi dizerek dil ve anlatımındaki ustalığını sayısız ödülle perçinlemiş olan Sevim Ak’ı okulumuza konuk ettik.

        Okulumuzun konferans salonunda yapılan söyleşi iki oturumda gerçekleştirildi. Öğrencilerin kitap okumaya ve yazmaya teşviki için düzenlenen ve oldukça verimli geçen etkinlikte renkli dakikalar yaşandı. Öğrencilerin yazara olan ilgisi büyüktü. Etkinlik öncesi Türkçe zümresi gözetiminde öğrencilerin kitapları okumuş olmaları, yazara okudukları kitapların içeriği, kahramanları, yazarın kitap yazma serüveni hakkında merak ettikleri soruları yöneltmelerini sağlayarak keyifli bir söyleşinin gerçekleşmesine katkıda bulundu. Dolu dolu geçen söyleşinin ardından yazara kitaplarını imzalatıp tanışma fırsatı bulan öğrencilerin heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi.

          Marmara Bilge Okulları olarak okulumuza gelerek bizleri onurlandıran ve öğrencilerimize paylaşımlarıyla ışık olan Sayın Sevim Ak’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.