Eğitim Teknolojileri Koordinatörümüz Hanife KAYA Maker Faire 2017’de

 
Teknolojiyle “kendin yap” kültürünü bir araya getiren ve dünyada her geçen gün yaygınlaşan Maker Hareketi, Türkiye’deki etkisini artırıyor. Bu hareketin Türkiye’deki en önemli etkinliklerinden biri olan ve bu sene bir festival havasında kurgulanan Maker Faire 2017’ye, Marmara Bilge Okulları olarak biz de katılım göstereceğiz. Eğitim Teknolojileri ve STEAM/MAKER Atölyeler Koordinatörümüz Hanife Kaya’nın gerçekleştireceği CoSpaces VR atölyesi ile üretim ve paylaşım kültürüne ortak olacağız.
 
Siz değerli velilerimiz de çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirmek ve maker kültürünü tanımak için festivale katılabilirsiniz.
 
Ziyaretçi kaydı için; https://makerfaire.makerhareketi.com adresine tıklayınız.
 
” Maker Faire, 2006 yılında California’da maker hareketini kutlamak için düzenlenmiş ve günümüzde dünyaya yayılmış bir festivaldir. Katılımcılara ürettiklerini paylaşma,hayranlarıyla bir araya gelme ve geribildirimler alma gibi imkanlar sunar.
İstanbul Maker Faire, teknoloji, müzik ve eğlenceyi de bir arada sunacak. Etkinlikte donanımsal projeler, drone yarışları, enstalasyonlar, canlı müzik ve sokak sanatçılarının gösterilerinden oluşan aktivitelerin yanı sıra, programlama, robotik, cam teknikleri ve sanat gibi konularda gerçekleşecek atölyeler de yer alacak. Şenlik havasında geçecek ve ücretsiz olan etkinlikte maker kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayan ziyaretçiler ve proje sahipleri keyifli zaman geçirecekler! “