GEBZE KAYMAKAMI MUSTAFA GÜLER ve İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞENER DOĞAN ANA KAMPÜSÜMÜZÜ ve BİLGE İNOVATİF HİBRİT ÖĞRETİM MERKEZİ ZİYARET ETTİ

Gebze Kaymakamı Mustafa GÜLER ve Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener DOĞAN MBO Darıca Ana kampüsümüzü 1 Mart 2019 Cuma günü ziyaret ederek Bilge İnovatif ve Hibrit Öğretim Merkezi çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Kaymakam Mustafa GÜLER ve Milli Eğitim Müdürü Şener DOĞAN  Marmara Bilge Anaokullarının tüm birimlerini gezdikten sonra özellikler BİHÖM’de uygulanan Robotik, MAKER ve STEM derslerine girerek uygulamalı eğitimi bizzat atölyelerde gözlemlediler.  Kurum ziyaretinde Kaymakama ve Milli Eğitim Müdürüne MBOGenel Koordinatörümüz Türker GEDİK, Anadolu Lisesi Gürbüz OKTA, İlkokul-Ortaokul Müdürü Çiğdem TERZİ eğitim öğretim faaliyetleri, kampüsünmüzün fiziki olanakları ve merkezimizin bölgemize yaptığı katkılar hakkında bilgi aktardılar. 

Bilindiği üzere  Marmara Bilge Okulları olarak 2018 yılı Nisan ayında Türkiye’nin İlk İnovatif Hibrit Öğretim Merkezi olan BİHÖM’ü açmıştık.

Bünyesinde LEGO Education Innovation Studio’yu  bulunduran Bilge İnovatif Ve Hibrit Öğrenim Merkezimizde 2 adet Kodlama Laboratuvarı ,2 adet STEAM Laboratuvarı,1 adet MAKER Atölyesi,2Adet Robotik Uygulama Atölyesi ,FRC-FLL-JR.FLL Robotik Turnuva Alanı, Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları bulunmaktadır. Öğretim Merkezi i ile  Endüstri 4.0 a dayalı öğretim modeli ile öğrenme süreçlerini uygulamalı ve kalıcı hale getirmek amaçlanıyor. Ayrıca Merkez de Darıca, Gebze, Çayırova İlçelerinde bulunan Devlet ve Özel  Okul Öğretmenlerine yönelik Workshoplar ve uygulamalı STEAM, MAKER, Kodlama ve robotik eğitimleri de verilmektedir.  16 Mart 2019 tarihinde  Bilge STEM&MAKER Festivali ile öğretim merkezinde ücretsiz atölyeler ve uygulamalar yapılacak.