GELECEĞİMLE BULUŞUYORUM

           

           “ Geleceğimle Buluşuyorum “ projesi kapsamında 12.sınıf öğrencilerimiz birçok kurum ve kişiyle görüşmeye devam ediyor.

           İlk görüşmeleri Gebze Teknik Üniversitesi rektör yardımcısı Hasan Çağlayan ile oldu. Değişen ve gelişen çağa ayak uydurmak adına gençlerimiz eğitim ve öğretimin gerekliliğini bir kez daha anladılar. Yapılan görüşmede; üniversite hayatı, akademisyenlik ve yurt dışı eğitimi gibi daha birçok konuda gençlerimiz bilgi sahibi oldular.

       “ Geleceğimle Buluşuyorum “ Projesi kapsamında yapılan diğer görüşme Farabi Devlet Hastanesi başhekimi Mustafa Güneş ile yapıldı. Doktorluk, hemşirelik ve diğer sağlık bölümleri hakkında önemli bilgiler edindiler. Türkiye’de sağlık sektörünü ayrıntıları ile karşılıklı değerlendirdiler ve kutsal mesleklerden olan doktorluk mesleğine daha da ilgi duymaya başladılar.

         “ Geleceğimle Buluşuyorum “ Projemiz sayesinde gençlerimiz kendilerini ve ileride yapabilecekleri meslekleri tanımaya devam ediyor. Yapılan her görüşmede gençlerimiz yollarını daha da netleştiriyor ve hayallerindeki mesleğe bir adım daha yaklaşıyor.

       İletişimin, bilginin ve ulaşımın sürekli değiştiği ve geliştiği bir dünyada Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler ile yapılan görüşmelerde ticaretin ve üreten bir ülke olmanın gerekliliğini kavradılar ve bazı değerlendirmeler yaptılar. Yapılan tüm bu görüşmeler gençlerimizi aydınlattı.

         Bu zorlu sınav maratonunda doğru kararlar alacaklarına ve daha sağlam adım atacaklarına inanıyoruz ve güveniyoruz.