İSTİKLAL MARŞI’MIZIN 97. YILI

         

          Milli marşımızın 97. yılı Özel Marmara Bilge Okullarında büyük bir heyecan, coşku ve minnetle kutlandı.

          Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna kan dökmüş her asker için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı’mız söylendi.

         Günün anlam ve önemini Ferzan IŞIL ALKAN öğrencimiz bizlere sundu. Yapılan sunumda milli şairimiz Mehmet Akif’in hayatına, vatan topraklarının nasıl kazanıldığına ve İstiklal Marşı’nın tarihine değinildi. Verilen bilgiler öğrencilerimize ışık oldu ve öğrencilerimiz  dikkatle vatan topraklarının nasıl kazanıldığını dinlediler.

         Konuşmanın ardından “Mehmet Akif ve Gençlik “ adlı video izlendi. Öğrencilerimiz bu video ile Mehmet Akif’in “Asım’ın Nesli “ ile kimi kast ettiğini öğrendiler. Asım’ın nesli derken iman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, dahası bunları yüceltmek için tüm imkânları seferber eden bir gençlikten “ bahsettiğini öğrendiler.

          10/A sınıfından Selin SİDAR İstiklal Marşı’nı gür, tok ve yüreğe dokunacak şekilde okuyarak büyük bir alkış aldı. Hemen ardından 10/B sınıfı öğrencilerinden Pınar ÖZMEN ve Görkem Yener ÜNAL öğrencilerimiz Mehmet Akif’in “ CENK MARŞI “ ve Arif Nihat Asya’nın “ Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor “ adlı şiirini büyük bir coşkuyla okudular ve büyük alkış aldılar.

          Törenimizin sonunda okul müdürümüz Sayın Gürbüz Okta  günün anlam ve önemi ile ilgili söyledikleri ile öğrencilerimizi bir kez daha aydınlattı.

          Başta Sayın müdürümüz Gürbüz Okta olmak üzere değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

          ALLAH BİR DAHA BU MiLLETE  iSTiKLAL MARŞI YAZDIRMASIN…