Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü F. Rasim ÇELİK Marmara Bilge Okulları İnovatif ve Hibrit Öğrenim Merkezi’ni ziyaret ederek bilgi aldı.

           

           Marmara Bilge Okulları Darıca Ana kampüsünde kurulan Türkiye’nin İlk İnovatif ve Hibrit Öğrenme Merkezi Robotik Kodlama ve STEAM, MAKER uygulamaları için bölgemize çok önemli bir fırsat sunuyor. 15 gün önce Darıca Kaymakamı Ömer KARAMAN ve Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail OĞUZ’un ziyaretinden sonra bu kez İl Milli Eğitim Müdürü F. Rasim ÇELİK Bilge Okulları kampüsünü ziyaret ederek Kurucumuz İsmail KURT ve Genel Koordinatörümüz  Türker GEDİK’ten Merkez ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

          Kurucumuz  İsmail KURT “Endüstri 4.0 a dayalı öğretim modeli ile öğrenme süreçlerini uygulamalı ve kalıcı haleni getirmeyi amaçladıklarını ve kurulan bu merkezle Darıca ve Gebze, Çayırova İlçelerinde bulunan Devlet ve Özel Okul Öğretmenlerine yönelik Workshoplar ve uygulamalı STEAM, MAKER , Kodlama ve Robotik eğitimlerinin ’de verileceğini söyledi”.  İl Milli Eğitim Müdürü Rasim ÇELİK “Merkezin öğretime olumlu katkılarının yanı sıra bu teknolojiyi kullanan ve uygulama yapan öğrencilerin ilerleyen dönemlerde aynı teknolojiyi üreten bireyler hale geleceğini vurguladı. Merkezi kurması nedeniyle Bilge Okulları Kurucusu ve emeği geçen yöneticileri tebrik ettiğini belirtti.“

            Bünyesinde LEGO Education İnnovation Studio’yu bulunduran Bilge İnovatif ve Hibrit Öğrenim Merkezi’nde 2 Adet Kodlama Laboratuvarı, 2 Adet STEAM Laboratuvarı, MAKER Atölyesi, 2 Adet Robotik Uygulama Atölyesi, FRC-FLL-JR. FLL Robotik Turnuva Alanı, Fen Bilgisi, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları bulunuyor.