MARMARA BİLGE ANADOLU LİSESİ’NDE MÜNAZARA FİNALİ HEYECANI…

    “4 Mevsim Edebiyat” etkinlikleri altında Bilge okullarında büyük bir heyecan yaşandı.  Marmara Bilge’de “ Sınıflalar Arası Münazara   Yarışması” final karşılaşmasıyla sona erdi.   9-A Sınıfı münazara grubu ile 10-A sınıfı  münazara grubu 19 Kasım Çarşamba  günü  Marmara Bilge Okulları konferans salonunda  son kez tezlerini savundular. Bu dev müsabakanın konusu  9-A  şubesi  “Türkiye’nin  AB’ye girmesinde yarar vardır.” tezine karşı 10-A şubesi  “Türkiye’nin AB’ye girmesinde zarar vardır. ” tezini savundurlar.

      Bilge Okulları tüm yöneticilerinin, öğretmen ve öğrencilerinin eksiksiz olarak katıldığı münazara finalinin açılışını yapan Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanı  Abdulkerim Demir, misafirlere hoş geldiniz diyerek,  kaybedeni olmayan bu güzel yarışmanın başarılı geçmesi dileğinde bulundu.  

    Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen münazara sonunda Türkiye’nin  AB’ye girmesinde yarar vardır.” Tezini savunan  9-A  sınıfı birinci oldu.

      Program sonunda münazaranın  şampiyonu olan takıma  Başarı Belgeleri Bilge Okulları Kurucusu Sayın İsmail Kurt tarafından, münazara ikincilerine ise Başarı Belgeleri Genel Koordinatör Sayın Türker Gedik tarafından verildi.  Münazara Okul Müdürü Gürbüz Okta’nın teşekkür konuşması ile sona erdi.