MARMARA BİLGE OKULLARI “ORYANTASYON HAFTASI”NA COŞKUYLA BAŞLADI

          Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.                   

                                                                                                                                          (Mustafa Kemal Atatürk)

      Marmara Bilge Okulları 2018-2019 eğitim öğretim yılı oryantasyon programına 10 Eylül Pazartesi günü coşkulu bir törenle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İlkokul Ortaokul Müdürü Çiğdem Terzi’nin konuşmasıyla devam eden tören, öğrencilerin sınıf öğretmenleri eşliğinde sınıflara alınmasıyla son buldu.

      Bilgeli olan ve Bilge ailesine yeni katılan öğrencilerin okulu tanıması, okula uyum sağlaması, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla kaynaşabilmesi amacıyla gerçekleştirilen oryantasyon programında, tatil boyunca arkadaşlarından ve öğretmenlerinden uzak kalan öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Yeni eğitim öğretim yılında uygulanacak programla ilgili de bilgi verildi. Ayrıca okula yeni başlayan ya da sonradan gelen öğrencilere çevreyi tanıtarak, okul hakkında (okulun işleyişi, disiplin kuralları vs.) okulun sosyal, eğitsel, kültürel etkinlikleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

      Öğrenciler öğretmenlerin yaptığı çeşitli etkinliklerle oryantasyon programının ilk gününü keyifle tamamladılar.