MARMARA BİLGE OKULLARINDA SEÇİM HEYECANI

      Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereğince 16 Ekim 2018 tarihinde Marmara Bilge Ortaokulu öğrencileri okul temsilcisini seçti.

     Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması;  seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen okul temsilcisi seçimi heyecan dolu gerçekleşti.

    Seçim öncesinde başkanlık için aday olan öğrenciler propaganda çalışmalarını yürüttüler. Bu süreçte hazırladıkları poster ve sloganları okulun çeşitli yerlerine asan öğrenciler konferans salonunda seçmenlerine seslenme fırsatı buldular. Seçilmeleri durumunda yapacakları faaliyetlerden bahseden adaylar öz güvenleriyle de bütün takdirleri topladılar.

     16 Ekim Salı günü öğretmenleri gözetiminde gizli oy yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda 7-C sınıfından İhsan Arda TARHAN okul başkanlığına seçildi.

     Marmara Bilge Okulları demokrasinin  birebir örneğini yaşayan, oy veren öğrencilerine teşekkür ediyor, Okul Temsilciliği seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerini ve başkanlarını kutlayarak, verimli bir yıl geçirmelerini temenni ediyor.