MARMARA BİLGE OKULLARININ MİNİK YÜREKLERİ 23 NİSAN’I KUTLADI

       Ulu Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  coşku ve gururla kutlandı. Kutlamalar MBO Genel Koordinatörü Türker Gedik ve Okul Müdürümüz Nuray Bora’nın  günün anlam ve önemini anlatan konuşmaları ile başladı. Kutlamalara ayrıca Bilge Anaokulları Kurucu temsilcisi Canan Kurt, Anaokulları  Koordinatörü Seçil  Seyidoğlu, müdür yardımcıları ve çok sayıda veli katıldı.  Bora ”Egemenliğimizin teminatı millet, milletimizin ve ülkemizin teminatı, geleceğimizin, umutlarımızın teminatı sevgili çocuklarımızdır. Bilimin yol göstericiliğe, özgürlükçü, barışçı insan haklarına saygılı üreten dürüst bireyler olarak yetiştirilmeli, korumalı ve kollamalıyız. Marmara Bilge okulları olarak değişen dünya şartlarına uyum sağlamaları için onları düşünen, sorgulayan, üreten bireyler olarak yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı. Genel Koordinatörümüz Türker Gedik” Çocuklarımıza bu bayramı armağan eden Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda şehit düşün tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

        Darıca ana kampüste iki ayrı kutlama yapıldı. İlkokul ve AnaOkulları 23 Nisan Kutlamaları herkesin katılabilmesi adına ayrı ayrı yapıldı. İlkokulların kutlaması okulumuzun tören alanında, Anaokulu öğrencilerinin kutlama gösterisi ise okulumuzun gösteri salonunda gerçekleşti. Sabah 09:30 da başlayan İlkokulların gösterileri 11:30 da son buldu. 12:00 de AnaOkul  öğrencileri  sahnede yerlerini aldı. 18:00 e kadar devam eden kutlamalarda miniklerin performansları görülmeye değerdi.  Gösteriler büyük bir coşku ile ayakta İzmir Marşı söylenerek son buldu.

      İlkokul öğrencilerinin şiirlerini okuyarak, sunuculuğunu üstlendiği kutlamalarda renkli görüntüler ortaya çıktı.  Çocuklar koreografili dansları, halk oyunları, modern dans gösterileri, koro ve solo çalışmalarıyla  anne-babalarını ve öğretmenlerini hem gururlandırdı  hem de duygulandırdı. Gösteriler sonunda minikler büyük alkış aldı. Kutlamalar tüm öğretmen ve öğrencilerin sahnede okul marşını söylemeleriyle sona erdi.