MBO BURSLULUK SINAVI BAŞVURULARIMIZ BAŞLIYOR

Kimler Başvurabilir?

Ortaokulumuz bursluluk sınavına 2021-2022 Öğretim yılında halen eğitim görmekte olan Resmi ve Özel Okullardaki 4,5,6 ve 7. sınıf öğrencileri  başvurabilir. Bursluluk Sınavına halen Özel Marmara Bilge Koleji İlkokulu ve Ortaokulunda öğrenim gören öğrenciler başvuramazlar Bursluluk sınavı ücretsiz olup öğrenciler başvuru için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

Anadolu Lisemiz bursluluk sınavına 2021-2022 Öğretim yılında halen eğitim görmekte olan  Resmi ve Özel Okullardaki 8,9,10,11. sınıf öğrencileri başvurabilir. . Bursluluk Sınavına halen Özel Marmara Bilge Koleji Ortaokulunda, Anadolu Lisesinde ve Fen Teknoloji Lisesinde öğrenim gören öğrenciler başvuramazlar. Bursluluk sınavı ücretsiz olup öğrenciler
başvuru için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

Fen ve Teknoloji Lisemiz  bursluluk sınavına 2021-2022 Öğretim yılında halen eğitim görmekte olan Resmi ve Özel Okullardaki 8 ve 9. sınıf,0 ve 11.sınıf  öğrencileri başvurabilir.
*9. Sınıfa Kabul edilecek öğrencilerde 2022 LGS Sınavına girmiş olması gerekmektedir.
*10. Sınıfa kabul edilecek öğrencilerin 2021  LGS Sınavına girmiş olması gerekmektedir.
*11. Sınıfa kabul edilecek öğrencilerin 2020 LGS Sınavına girmiş olması gerekmektedir.
*12. Sınıfa kabul edilecek öğrencilerin 2019 LGS Sınavına girmiş olması gerekmektedir.
* Fen ve Teknoloji Lisesi için bursluluk Sınavına girecek tüm öğrencilerin LGS’ye girdikleri yıl % 10’luk dilim içerisinde yer almaları gerekmektedir.
* LGS sınavında başarı sıralaması  ilk % 10 luk dilim içerisinde bulunmayan öğrencilerin başvurusu kabul edilmeyecektir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA:
Marmara Bilge Okullarında halen öğrenim gören Özel Marmara Bilge Koleji İlkokulu 4. sınıfÖzel  Marmara Bilge Koleji Ortaokulu  8. Sınıf öğrencilerimizin Bursluluk sınavları ayrı bir özel oturumla yapılacak olup velilerimize okul otomasyon sistemimiz üzerinden bildirilecektir. Marmara Bilge Okulları Öğrencilerimizin buradan online başvuruda bulunmamalarını önemle rica ederiz.