ÖZEL BİLGE ANADOLU LİSESİNDE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

     Cumhuriyetimizin 94. Yılı okulumuz da büyük bir coşkuyla kutlandı. Özel Bilge Anadolu Lisesi olarak programımıza cumhuruyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında emeği geçen tüm Türk büyükleri ve şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladık.

 Tarih öğretmenimiz Çisem Engin’in yapmış olduğu günün anlam ve önemini belirten duygulu konuşma ile atalarımızı bir kez daha saygı ile andık. Ardından “Atatürk ve Cumhuriyet “ adlı video ile millet olarak nasıl zorluklardan geçip kendi yönetim şeklimizi nasıl belirlediğimiz bir kez daha vurgulanmış oldu. . Büyük ilgiyle ve beğeni ile izlenen videonun ardından 11/C sınıfı öğrencilerimizin “ Cumhuriyet Bayramı “ şiiri ve “ Cumhuriyeti Nasıl Kurtuk “adlı oratoryo ile izleyiciler  duygulu anlar yaşadılar. 12. sınıf öğrencilerimizden Kubilay Kızıltoprak’ın yazıp  yönettiği “ 29 Ekim 1923 “ adlı oyunu ile bir cumhuriyet gencinin Cumhuriyetin kuruluş döneminde yaşadıkları  canlandırıldı.

     Okulumuz Müzik öğretmenleri Çetin Aladağ ve  Buğra Taşdemir yönetimindeki öğrencilerimiz ile Gebze Musiki Cemiyeti korosu tarafından  Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylenerek kulaklarımızın pası silindi.

Program kurucu temsilcimiz Canan Kurt’un teşekkür konuşması ile sona erdi.