ÖZEL BİLGE ILKOKUL VE ORTAOKULUNDA DUYGU YÜKLÜ 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

“BENİM NÂCİZ VÜCÛDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR;

FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

                                                                                    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

          Kurtuluş Savaşı’nın önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete uğurlanışının 79. yılında Marmara Bilge Okulları olarak törenlerle andık.

          Saat 09.05 geçe  siren sesleri eşliğinde başlayan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Marmara Bilge Okulları, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin hazırlamış olduğu, Türkçe Öğretmeni Ayşe GÜNDAŞ’ın sunumunu yaptığı anma programı gerçekleştirildi. Programda Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yıldız DURAN’ın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından, 5-B sınıfı öğrencilerinden Selin ÜZGÜN’ün kendi yazdığı “Atatürk” şiirini okumasıyla devam etti. 6-C sınıfı öğrencilerinden Elif Sude ANGI’nın okuduğu şiir sonrasında Drama Öğretmeni Zeliha NESANIR yönetiminde 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Atatürk’ü Anma Oratoryosu” izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Okulumuzda 10 Kasım münasebetiyle düzenlenen “Ata’ya Mektup” yarışmasında 1. olan 8E sınıfı öğrencilerinden Kübra KAYAAL okuduğu özlem dolu mektubuyla herkesi duygulandırdı. Program okulumuz Müzik Öğretmenleri Buğra TAŞDEMİR ve Çetin ALADAĞ yönetiminde okul orkestrası kulübünün Atatürk’ün sevdiği birbirinden güzel şarkıları seslendirmesiyle son buldu.

          Gözlerimizdeki üzüntüyü kalplerimizdeki gururla kapatıyor ve Ata’mızın bıraktığı bu emanete sonsuza kadar sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.