ÖZEL BİLGE OKULLARI KANGURU MATEMATİK SINAVI İÇİN ‘SINAV MERKEZİ’ OLDU

KANGURU’DA BİLGE OKULLARI “ SINAV MERKEZİ ”

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli “Kangourou Sans Frontieres” Derneği’ne bağlı olarak 80 ülkede uygulanmaktadır. Her yıl Mart ayının 3. haftası bütün dünyada 6 milyondan fazla öğrenci, Kanguru Matematik Sınavı’na katılarak önemli bir uluslararası matematik organizasyonun parçası olmaktadır. Kanguru Sınavı’ndaki sorular öğrencilerin ilgisini çekecek niteliktedir, günlük hayatla bağlantılı ve eğlencelidir.

Özel Bilge Okulları  Kanguru Matematik Sınavı için “Sınav Merkezi” oldu. Böylece  öğrencilerin  matematik alanında farklı bir tecrübe edinmelerini sağlayarak, başarıya sağlam adımlarla ulaşmayı amaçlıyor.

Özel Bilge Okulları “Öğrencilerin   matematik dersine dair önyargılarını yıkmak”  yönündeki hedefini destekleyen bu sınava; hem Özel Bilge öğrencilerini hem de dışarıdan  sınava katılmak isteyen öğrencilerin katılımlarını bekliyor.

Bilge Okulları öğrencileri için son başvuru tarihi 14 Aralık 2018 ‘dir.

Dışarıdan  sınava katılmak isteyen öğrenciler için ise son başvuru tarihi 20 Aralık 2018’ dir.

23 Mart 2019 Cumartesi günü Özel Bilge Darıca Ana Kampüsün’de uygulanacak  Kanguru Matematik Sınavı’na dışarıdan katılmak isteyen öğrencilerin başvuru adımları şu şekildedir: “www.kanguru-tr.com” adresine girip ana sayfada bulunan  “Kayıt Sayfası” linkine tıklayınız. “Bireysel Kayıt” bölümüne girerek bilgilerinizi doldurunuz. “Okul ve Sınav Merkezi ” bölümünde “Darıca Bilge Okulları”nı seçiniz.

 

Özel Bilge Okulları katılacak tüm öğrencilere  şimdiden başarılar diler.