ÖZEL MARMARA BİLGE KOLEJİ ORTAOKULU ÖĞRETMEN ve ÖĞRENCİLERİ ETWINNIG TARAFINDAN ULUSAL KALİTE ETİKETİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ortaokulumuz Fen Bilimleri Öğretmeni Başak KURU başkanlığında yürütülen “BREAKFAST CULTURE” adlı Proje  eTwinning’den tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda  ” eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülü”  aldı . Bu başarıdan dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyoruz.  2. aşama olan Avrupa Kalite Etiketi Ödülü için yurtdışı ortaklarımız yani İtalya ve Hırvatistan’daki ortaklarımızın da Ulusal Kalite Etiketi Ödüllerinin açıklanması bekleniyor. Onların değerlendirme süreci devam etmekte olum 2021 Yılı Ekim ayında sonuçlanacaktır. 

eTwinning Nedir?

 Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullara yönelik bir platform sunmaktadır.

 eTwinning  Kalite Etiketleri Nelerdir?
Ççok iyi niteliklere sahip eTwinning projeleri düzenleyen öğretmenlere verilmektedir. Bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standarta ve Avrupa standartına ulaştığını belirtmektedir. Ulusal Kalite Etiketi çok iyi niteliklere sahip eTwinning projelerine sahip öğretmenlere verilir ve projenin kendi ülkelerinde belirli bir kalite seviyesine ulaşmış olduğunu gösterir. Avrupa Kalite Etiketi ise, ikinci bir başarı işareti olup, projenin belirli bir Avrupa standartına ulaştığını göstermektedir.

 eTwinning Projesinin Adı:  Breakfast Culture

 eTwinning Projesinin Konusu : Belirlenen plan doğrultusunda projedeki tüm okullarla işbirliği içinde farklı web 2.0 araçlarını kullanarak ülkelerin kahvaltı kültürlerini İngilizce sunumlar ve etkinliklerle öğrenmek. Farklı ülkelerin kahvaltı kültürlerini besin içerikleri yönünden inceleyip sağlıklı beslenme konusunda fikirler öne sürmek.

 eTwinning Projesinden  Sorumlu Öğretmen Başak KURU / Fen Bilimleri Öğretmeni

 eTwinning Projesindeki Görevli Öğrenciler: Eylül ÖZALP, Bahar ÖZCAN, Emir Sergen AKAR, Ece Naz GARİP, Zelal Ece ÇELİK, Tuna GÜLER, Bedirhan GÜLTEKİN, Azra KURT, Burakhan DİKER, Belinay Beria KAZANCI, Irmak YILMAZ, Elvin Özgenç

 eTwinning Projemizin Yurtdışı Ortakları hangi Ülkelerdir?  : İtalya ve Hırvatistan