Özel Marmara Bilge Okullarında 10 Kasım Hüznü

           Özel Marmara Bilge Okulları Anadolu Lisesi,  yaşamını milletine adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan, cumhuriyetimizin kurucusu  Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete irtihalinin 79.yılında saygıyla ve minnetle yad etti.

          Edebiyat, sosyal ve uygulamalı dersler zümre öğretmenleri rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından hazırlanan  program,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı  ve ”Onun Adı ATATÜRK”adlı video sunumuyla devam etti.  10/A sınıfı öğrencilerinin sunduğu “Ata’ya Cevap” adlı oratoryonun akabinde, günün anlam ve önemi 11/C sınıfı öğrencisi Ferzan Işıl tarafından dile  getirildi.  Ardından “Dünya Liderlerinin Atatürk’le İlgili Sözleri” adlı  video ilgiyle izlendi. Programın sunumu anında oldukça duygulu anlar yaşandı.

          Özel Marmara Bilge Okulları müzik öğretmenlerinin yönetimindeki  öğrencilerimizin oluşturduğu koro, Atatürk’ün sevdiği şarkıları dile getirdi.  Bilge Anadolu Lisesi Müdürü Gürbüz Okta’nın yaptığı duygu yüklü konuşmasıyla program sona erdi.