TÜBİTAK PROJELERİNDE BÖLGE BİRİNCİLİĞİ ve ÜÇÜNCÜLÜĞÜ MARMARA BİLGE’NİN

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ” Özel Marmara Bilge Koleji Anadolu Lisesi” öğrencilerimiz Buse Nur DEMİRCAN ve Kübra KAYAAL ” DAĞARCIK” “Türkçenin Zenginliğine Yolculuk” adlı projeleri ile BİRİNCİLİĞİ kazandılar.

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ” Özel Marmara Bilge Koleji Anadolu Lisesi” öğrencilerimiz Şevval TAYFUR ve İrem Asya MİCAN “Bir Dersin Değil Her Dersin Dilidir Edebiyat” adlı projeleri ile ÜÇÜNCÜLÜĞÜ kazandılar. 

TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Proje  Yarışması Asya Bölgesi Finalleri Marmara Üniversitesi  koordinatörlüğünde  Üsküdar Altunizade’de bulunan  İlahiyat Fakültesi  sergi salonunda  yapıldı. Yarışmada    Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı, Yazılım olmak üzere 12 alanda yüz proje kendi kategorilerinde  jüriye sunum  yaparak yarıştı. Projeler ayrıca dört gün boyunca da  sergi salonunda  davetlilere anlatıldı.

28.02.2019 Perşembe günü  yapılan ödül töreninde Marmara Bilge Okulları büyük bir başarı gösterdi. Türk Dili ve  Edebiyatı alanında 1.lik  ve 3. lük alarak adının Türkiye  finallerine  yazdırdı.  

 Danışmanlıklarını Türk Dili ve  Edebiyatı Öğretmeni Abdülkerim Demir’in yaptığı Türk Dili ve  Edebiyatı dalında “Dağarcık: Türkçenin Zenginliğine Yolculuk” adlı proje birinci oldu. Yine Türk Dili ve  Edebiyatı dalında “Bir Dersin Değil Her Dersin Dilidir Edebiyat” adlı proje üçüncü oldu. 

TÜBİTAK proje yarışmalarına her zaman önem verdiklerini ifade eden okul müdürü  Gürbüz Okta , “Bölge seçmelerine davet edilen ve birincilik  ve üçüncülük   derecesi alan projemizin mimarlarını tebrik ediyorum.

Marmara Bilge  Okulları  Genel Koordinatörü Türker  Gedik  ” Marmara Bilge Okulları eğitimin her alanında öğrencilerimize önemli katkılar sunmakta ve proje yarışmalarına katılmaları için her türlü olanağı sağlamaktadır.  Bu yıl da hazırladıkları ilgi çekici projeleriyle bölge seçmelerinde hem birincilik  hem üçüncülük alıp  dereceye girdikleri için öğrencilerimi  ve danışman öğretmenimi tebrik ediyorum. ” 

Öğrencilerimize Türkiye Finallerinde  başarılar  diliyoruz.