FKB Laboratuvarları

FİZİK / KİMYA / BİYOLOJİ LABORATUVARLARI

Bilge Okulları Darıca Ana Kampüsümüzde bulunan ”Bilge İnovatif ve Hibrit Öğretim Merkezi” içerisindeki Laboratuvarlar  öğrencilerin fen konularını daha etkili ve anlamlı olarak öğrenmeleri bakımından önemli bir işleve sahiptir. Laboratuvar ortamında öğrenciler, ilk elden somut yaşantılar geçirirler ve yaparak-yaşayarak öğrenmeye dayalı etkinliklerde bulunması amacıyla planlanmıştır.  Laboratuvar fen bilimlerinde ki  karmaşık ve soyut kavramların öğretilmesinde etkili olarak kullanılarak dersi eğlenceli hale getirir. Laboratuvarın önemini bilen Özel Bilge Anadolu Lisemiz öğrencilerine yönelik Fizik-Kimya Bütünleşik , Biyoloji laboratuvarı olmak üzere iki ayrı laboratuvar vardır.

FİZİK LABORATUVARI
Fen bilimlerindeki madde, ısı, sıcaklık, elektrik, ses, ışık, kuvvet ve hareket gibi konular, bu laboratuvar ortamında görsel sunumlarla desteklenerek deney düzenekleriyle öğrencilerimizin yaparak-yaşayarak öğrenmesi sayesinde daha kalıcı öğrenmeler hedeflenir.

KİMYA LABORATUVARI
Hayatın her alanında var olan bileşimler, karışımlar, asit ve bazların özellikleri, çeşitli kimyasal reaksiyonlar bu laboratuvarda gerçekleştirilerek öğrencilerimizin bilimsel yöntemleri öğrenmesi ve neden – sonuç ilişkisi içerisinde bilgilerini yapılandırması sağlanır.

BİYOLOJİ LABORATUVARI
Canlıların beslenmesi, yaşam biçimleri, vücutlarındaki yapı – organ ve sistemleri bu laboratuvar ortamında görsel sunumlarla öğrenilir, üç boyutlu modeller ile gelişip deneyler ile pekiştirilerek öğrenmenin daha keyifli olması sağlanır.