İsmail Kurt

MARMARA BİLGE OKULLARI KURUCUSU
                                                                         

1962 Rize doğumlu olan Kurt, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Rize’de tamamladıktan sonra, 1978 yılında Ailesi ile birlikte Gebze’ye yerleşti.   

İsmail KURT’un 1988 yılında iş dünyasına tek başına attığı yalnız adım aslında Bilge Yapı’nın, Bilge Okulları’nın ve Bilge Otomotiv’in (Tekkurtlar)’ın başlangıcıydı. Vizyoner yaklaşımı, ilk günkü heyecan, iş disiplini ile çalıştığı takım arkadaşlarıyla ortak akıl ve birlikteliğin gücünü oluşturmuş, başarma ve paylaşmanın mutluluğunu da yine çalışanları, ekip arkadaşları, çözüm ortakları ile paylaşmıştır. 

 İsmail KURT bireysel olarak girdiği iş dünyasındaki çalışmalarını ,1989 yılında Tekkurtlar Otomotiv ile  kurumsallaştırmıştır.  Kocaeli  ili , Gebze ilçesi merkezli şirketimiz faaliyet  ve hizmet alanını genişleterek 1997 yılında Akademi Cerrahi Tıp Merkezi ile sağlık, yine aynı yıl Bilge Okulları ile de eğitim alanına yönelmiştir.   Otomotiv, gayrimenkul geliştirme, inşaat, müteahhitlik ve eğitim kurumları olarak kurumsal varlığını devam ettiren KURT yaptığı tüm çalışmalarda «ülkemize değer katan , insan onurunu ve değerini arttıran»  projelere imza atmaktadır. Çalışma felsefesinde , gerçekleştirilecek her hizmette, emek sarfedilecek her çalışmada «güven, kalite, yüksek standart , sürdürülebilirlik, farklılık ve öncülük» bulunmaktadır. 

İş modelinde 1995 yılında gayrimenkul ve inşaat, 1996 yılında sağlık , 1997 yılında eğitim gibi aşamaları da içeren ‘’gayrimenkul geliştirme ve projelendirmede ‘’ önemli bir deneyime sahip olan İsmail KURT yaptığı yatırımlar ,kurduğu kurumlar  alt yükleniciler ve çözüm ortakları dahil 500 ’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlamaktadır.