Kurucumuzdan

KURUCUMUZDAN            
                                            
  

 
Sayın Velilerim, Sevgili Öğrencilerim

Bir ülkenin fertlerinin aldığı eğitimin önemi, o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen ölçütlerin başında gelir. Marmara Bilge  Okulları olarak sağlam hedefler doğrultusunda 1997 de  eğitim öğretim hayatına başladık . Marmara Bilge Okulları olarak en büyük hedefimiz kültürel mirasımıza sahip çıkan, üretken, sorgulayan, çevresine duyarlı, değerlerine bağlı, küresel düşünen, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmektir. Ulaştığımız noktada en büyük gücü, ilkelerimiz, değerlerimiz ve gerçekleştirmek için var gücümüzle çalıştığımız hedeflerimizden alıyoruz.

Kültürlü, çağa ayak uyduran, çalışmayı ve başarmayı kendisi ve ülkesi için hedef olarak belirleyen öğrencilerimiz için varız. Verdiğimiz eğitimlerle ve mezun ettiğimiz öğrencilerimizle ülkemizin aydınlık yarınlarına katkı sağlamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Okul öncesi eğitimden Lise son sınıfa kadar eğitim zincirinin tüm halkalarını tamamlamış olmanın verdiği gururla öğrencilerimize “Marmara Bilge’li olmanın ayrıcalığını “yaşatmaya devam edeceğiz.

Marmara Bilge Okulları eğitimde fark yaratıyor  çünkü; alanında uzman profesyonel yönetici,  öğretim   kadromuz ile en son teknolojik donanıma sahip yeni ve modern okul binalarımızda uyguladığımız eğitim-öğretim programlarımız, eğitim odaklı projelerimizle iddialı akademik, sportif ,sanatsal, yabancı dil, sosyal ve duygusal olarak hedeflenen başarılara ulaşmak için çalışıyor başarıyor.

Milletimizin daima en iyiyi hak ettiğine inanıyor, milli kültürümüzü koruma ve geliştirme bilinci içerisinde hareket ediyoruz. Eşitlik ilkesi inancı ile çalışıyor, Ülkemizin geleceğinden kendimizi sorumlu tutuyoruz. Milli , ahlaki değerlerimiz , vatan, millet, bayrak sevgisi önceliğimizdir. Kaliteli yasam için kaliteli eğitimler veriyor, sorumlu ve sağlıklı iletişim kurabilen bireyleri topluma kazandırıyoruz.

Okul, bir öğrencinin sadece öğrenme yeri olmadığı bilincinde olan bir kurum olarak, en çok zaman geçirdiği bu mekânlarda, öğrenmenin yanı sıra arkadaşlıklar edinme, kendisini ispat etme, gözlem yapabilme gibi onlarca gereksinimin karşılandığı yerler olarak düşünüyoruz. 

Gelecekte Türkiye başta olmak üzere tüm Dünya’nın  ihtiyaç duyduğu iş gücündeki  becerilerin,  teknoloji kullanımının,  bilgi yetkinliğinin, öğrenme istekliliğinin, problem çözme yeteneğinin , işbirliği, takım çalışması, değişime kolay adapte  olabilme yetilerinin  geliştirilmesi ve eğitim ve öğretimin üretimi kesintiye uğratmayacak sanal öğrenme platformları üzerinde uygulanması Marmara Bilge Okulları’nın ana ilkesidir. Eğitim Modelimizle biz bugünü değil geleceği şekillendirmeyi amaçlamaktayız.

Marmara Bilge Okulları Darıca Ana kampüsünde kurulan Bilge İnovatif ve Hibrit Öğrenme Merkezi Türkiye’nin Robotik Kodlama ve STEAM, MAKER uygulamalarına ve kalıcı öğrenmeye yönelik kurulmuş en kapsamlı uygulama merkezimiz ile  öğrenme süreçlerini uygulamalı ve kalıcı haleni getirmeyi başardık. Bu merkezle Darıca ve Gebze, Çayırova İlçelerinde bulunan Devlet ve Özel Okul Öğretmenlerine yönelik Workshoplar ve uygulamalı STEAM, MAKER, Kodlama ve Robotik eğitimleri de yaparak eğitim öğretim süreçlerinde bir farkındalık  oluşturduk  İnovatif ve Hibrit Öğretim Merkezi öğretime olumlu katkılarının yanı sıra bu teknolojiyi kullanan ve uygulama yapan öğrencilerin ilerleyen dönemlerde aynı teknolojiyi üreten bireyler yetiştirmektedir. 

25 Yıllık bir deneyim ile ve yaptığımız eğitim öğretim faaliyetleri ve ülkemize kazandırdığımız gençlerimizle bölgenin en seçkin kurumu olma gururunu yaşıyoruz. Her koşul ve süreçte bizlerin yanında olan değerli velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şundan emin olunuz ki ” Biz çocuklarınızın geleceği ve sizlerin mutluluğu için varız “. Bu amaç için şahsım ve tüm ekibim en üz düzeyde çalışmalar gerçekleştirmektedir. Kurumlarımızın kapısından güvenle girin. Çıkarken yüzünüzde oluşan tebessüm ve hissedeceğiniz gönül rahatlığı bizlerin gurur kaynağı olacaktır. 
Saygılarımla, 

                                                                                                                                                                                  İsmail  KURT
                                                                                                                                                                                        Kurucu