Tarihçe

TARİHÇE

İsmail KURT’un 1988 yılında iş dünyasına tek başına attığı yalnız adım aslında Bilge Yapı’nın, Bilge Okulları’nın ve Bilge Otomotiv’in (Tekkurtlar)’ın başlangıcıydı. Şirket kurucumuz vizyoner yaklaşımı, ilk günkü heyecan, iş disiplini ile çalıştığı takım arkadaşlarıyla ortak akıl ve birlikteliğin gücünü oluşturmuş, başarma ve paylaşmanın mutluluğunu da yine çalışanları, ekip arkadaşları, çözüm ortakları ile paylaşmıştır.

İsmail KURT bireysel olarak girdiği iş dünyasındaki çalışmalarını ,1989 yılında Tekkurtlar Otomotiv ile  kurumsallaştırmıştır.  Kocaeli  ili , Gebze ilçesi merkezli şirketimiz faaliyet  ve hizmet alanını genişleterek 1997 yılında Akademi Cerrahi Tıp Merkezi ile sağlık, yine aynı yıl Bilge Okulları ile de eğitim alanına yönelmiştir.   Otomotiv, gayrimenkul geliştirme, inşaat, müteahhitlik ve eğitim kurumları olarak kurumsal varlığını devam ettiren Bilge yaptığı tüm çalışmalarda «ülkemize değer katan , insan onurunu ve değerini arttıran»  projelere imza atmaktadır. Şirket ana felsefesinde , gerçekleştirilecek her hizmette, emek sarfedilecek her çalışmada «güven, kalite, yüksek standart , sürdürülebilirlik, farklılık ve öncülük» bulunmaktadır.

İş modelinde 1995 yılında gayrimenkul ve inşaat, 1996 yılında sağlık , 1997 yılında eğitim gibi aşamaları da içeren ‘’gayrimenkul geliştirme ve projelendirmede ‘’ önemli bir deneyime sahip olan Bilge alt yükleniciler ve çözüm ortakları dahil 500 ’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlamaktadır. Şirket halen;   Bilge Okulları Bilge YapıBilge Otomotiv  olmak üzere üç ana iş kolunda çalışma ve hizmetlerini sürdürmektedir

Kurumsal yapımızın en önemli parçası ve eğitim kurumlarımızın kurucusu olan Özel Bilge Okulları Eğitim Öğretim ve Kültür Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Türk Ticaret kanununun 180 ile 193. Maddelerine göre türü ve ad değiştirilmek suretiyle Marmara Bilge Okulları ve Yapı Anonim Şirketi ’ne dönüştürülerek 0612073504700001 MERSİS no ve 2808 ilan sıra no ile 10.08.2017 tarihinde tescil edilmiştir. Eğitim Kurumlarımız halen 4 ayrı kampüste eğitim öğretimini devam ettirmektedir.  Bilge Okulları’nda 3 anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi  bulunmaktadır. Bilge Okulları Gebze, Çayırova, Darıca bölgesinin en önemli eğitim kurumu olma niteliğini taşımaktadır. 1000 öğrenci ve yaklaşık 200 personel ile bölgeye önemli bir istihdam ve katma değer yaratmaktadır.