TELAFİ DESTEK PROGRAMLI YAZ KAMPI

TELAFİ DESTEK PROGRAMLI YAZ BİLİM-SANAT-STEAM-MAKER-SPOR-ROBOTİK-KODLAMA-YABANCI DİL KAMPI NEDİR?

Yaz kampı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen Teknoloji lisesi öğrencilerimiz için 18 Haziran- 14 temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenen Telafi Destek Programlı Yaz Kampında gerçekleştirilecek çalışmalar şunlardır.
 1) Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji  Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Yabancı dil gibi dersler akademik kazanım formatlı olmasına rağmen ders olarak  değil  “Deneyler ve uygulamalar  yaptırılarak şekilde STEAM destekli  yapılacaktır. 
2) Öğrencilere spor etkinlikleri bağlamanın da futsal, voleybol, basketbol, badminton, masa tenisi benzeri etkinlikler yaptırılacaktır.
3) Sanatsal etkinlik kapsamında  Görsel Sanatlar dersliğinde ve MAKER Atölyesinde veya STEAM Atölyesinde uygulamalı çalışmalar yaptırılacaktır.
4) Robotik Kodlama çalışmaları uygun yaş gruplarına göre WeDo 2.o ve Mindstorm EV3 Atölyelerinde uygulamalı olarak yapılacaktır.
5) Öğrencilere serbest sosyal etkinlik olarak Karaoke, Film Saati, Yarışma vb  yapılacaktır.
6) Zeka oyunları, Zamana Yolculuk, Doğa ve Biz,  çeşitli eğlendirerek öğreten etkinlikler yapılacaktır. 
7) Müzik çalışmaları, MBO Yıldızlarını arıyor gibi müzik yetenek yarışmaları, ritm atölyesi vs. yapılacaktır.
8)  Yaz Kampı Dönemindeki faaliyetlerin tamamı yüz yüze içerikli olup evden (Uzaktan öğretimle) katılım olanağı olmayacaktır.
9) Yabancı Dil etkinlikleri “ English Club” altında eğlenceli ve interaktif bir şekilde gerçekleştirilecektir. 
10) Yüz yüze eğitim olan Telafi Destek Programlı Yaz kampı 2020-2021 Öğretim Yılı ve yemek ücreti ve 2020-2021 yılı öğretim dönemi eğitim-öğretim faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilecektir. 
11) 2020-2021 yılı öğretim dönemi yüz yüze eğitim ile 18 Haziran-14 Temmuz 2021  tarihleri arasında devam edecek olup, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ileride yeni yüz yüze eğitim planlaması yapması halinde Velilerimize tekrardan bilgi verilecektir.                                                                                           

Yukarıda alınan kararlar ve yapılan planlamalar ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda  21 Haziran-14 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenecek bu yüz yüze eğitim içerikli olan  TELAFİ DESTEK PROGRAMLI YAZ KAMPI’na tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz.