Türker Gedik

MARMARA BİLGE OKULLARI GENEL KOORDİNATÖRÜ ve İLKOKUL MÜDÜRÜ
                                                                                 

02.07.1963 tarihinde doğdu. Evli ve 3 kız çocuğu vardır.1986’dan beri Özel, Vakıf ve devlete bağlı Eğitim kurumlarında öğretmenlik, öğretim görevliliği, yöneticiliklerin yanı sıra  TV ve Radyo Eğitimi konusunda ortaöğretim düzeyinde öncü katkılarda bulundu,

Türkiye’de uzaktan eğitim (Video Konferans) uygulamasında ilkler arasında yer alan Center of Information Technology ve Internet office Sanal dersliklerini Eski Cumhurbaşkanı Sn. Süleyman Demirel’in katıldığı bir törenle 1996 Yılında Marmara Eğitim Kurumlarında hizmete soktu. Atatürk ile ilgili en büyük ve en kapsamlı internet sitesi www.ataturk.net alan adını internet kullanıcılarına kazandırdı ve bu konuda FORSNET ile işbirliği yaptı.

Medya ile 1977 yılında Web Ofset A.Ş. yayınlanan GIRGIR adlı Mizah dergisinde çizdiği karikatürlerle tanıştı. Daha Sonra Hürriyet Çarşaf Dergisi, Mikrop, Karakedi, Tantana Mizah Dergilerinde karikatürler çizdi.

1999 yılından itibaren MRT Basın Yayın A.Ş’ye bağlı MTV ve 92.7, Günaydın Marmara Gazetesinin Genel Müdürlüğü, Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. MRT Basın Yayın A.Ş.’nin 2003 Mayıs Ayında Turgay CİNER’e (Ciner Holding) e satılması  üzerine Uydu İletişim Basın Yayın A.Ş’nin kuruluşunu gerçekleştirerek , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Medya Grup Başkanlığını yaptı. Uydu İletişim A.Ş. bünyesinde Türkiye’nin ilk teknoloji içerikli tematik Televizyonu olan “TECHNOLOGY CHANNEL” ait televizyon yayın konseptini ve kanal kimliğini oluşturdu. 75 Kişilik kurucu bir ekiple geliştirdiği Tematik Televizyon kanalını 1 Eylül 2003 yılında DIGITURK 39. Kanal’da yayına soktu. O dönem ABD ile birlikte halen 71 ülkeye yayın yapan ve MİCROSOFT Kurucularından PAUL G. ALLEN’in sahibi olduğu dünyanın en büyük teknoloji kanalı TECTV’nin yayın haklarınının alınmasını sağlayarak programlarını Türk izleyicisi ile buluşturdu.

2004 Yılında TEMPO KIBRIS Turkish Enterteimant Media Production Organization Ltd’ye  geçerek  Radyo M, Platform TV ve Halay TV Kanallarında Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.

Yine Türkiye’nin en büyük eğitim köyü olan Maltepe Marmara Eğitim Köyü’nde  e-marmara projesini planladı ve bu projeye bağlı olarak 4 bilgisayar laboratuvarını kurdu ve 195 dersliğe hizmet verecek fiberoptik destekli network projesinde danışmanlık yaptı.

DÜNYA Yayıncılık grubu altında bulunan Dünya Ekonomi TV ‘nin kuruluş danışmanlığını yaptı.

Bill Gates’in , ‘Kazanmanız ya da kaybetmeniz bilgiyi nasıl topladığınıza, nasıl yönettiğinize ve nasıl kullandığınıza bağlı.’  cümlesini ilke edinerek, klasik  öğretimin  sanal platformlar, e-learning ve digital bilgi paylaşım araçlarının , tek yönlü konvansiyonel yayıncılığın ise   IPTV başta olmak üzere mobil tabanlı interaktif yeni nesil  medyanın tekeline geçeceğine kuvvetli bir biçimde inanmakta ve bu yönde profesyonel çalışmalar yapmaktadır.

Sonuncusu Mayıs 2011 tarihinde olmak üzere Sn Gedik’e TV Genel Müdürlükleri ve Yönetim Kurulu başkan Yardımcıkları nedeniyle Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel müdürlüğünce 3 kez  “Ulusal Güvenlik Belgesi “ verilmiştir.

Türkiye’nin İlk ve Özel Bilişim Teknik Lisesi  olan Özel Ataşehir Adıgüzel Bilişim Teknik Lisesi Müdür Yardımcısı ve Yine Türkiye’nin İlk Radyo TV Gazetecilik Anadolu Teknik Lisesinde yöneticiliklerin yanısıra,   İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği IPTV-DER’in Eğitim’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve İnovasyon TV Kurucu Genel Müdürlüğü  Görevlerinde bulundu.

2013-2016 Yılları arasında Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Genel Sektererliği görevini yürüttü. 2016 Eylül ayından itibaren Bilge Okulları Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.